Kuny Domokos Múzeum, Vár

Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Szent István-napi ünnepségsorozat és Európa-díj átadó

A Kuny Domokos Múzeum az újonnan felújított belső termeiben fogadta az Európa díj átadó és a Szent István-napi ünnepségsorozat résztvevőit.

Kedd délelőtt a vár időszaki termében nyílt kiállítás Tata Város-képek címmel olyan neves művészek festményeivel, mint Hessky Iván, Dobroszláv Lajos, Juszkó Béla és Schadl János, akik életében meghatározó szerepet játszott Tata város. A megnyitón köszöntőt mondott Michl József polgármester, majd Kövesdi Mónika művészettörténész tartott tárlatot a gyűjteményből.

A megnyitó után nemzetközi szakmai fórumot tartottak az érdeklődőknek a vár lovagtermében, ahol a testvérváros képviselői közt felszólalt Axel Fischer, az Európai Tanács-díj albizottságának alelnöke is.

A várudvari programok után fogadással várták a meghívottakat a vár biliárd termében, majd este a vár virtuális fényfestése zárta az ünnepségsorozatot.

Városkép