Kuny Domokos Múzeum, Vár

Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Múzeumok Őszi Fesztiválja – A Görög-Római Szobormásolatok Kiállításában

A Kuny Domokos Múzeum november 12-én 16.00-20.00 óra között gyűjteménybúcsúztató családi napra várja az érdeklődőket. A rendezvény ideje alatt a fiatalabbak folyamatos múzeumpedagógiai játékokat próbálhatnak ki és feladatokat oldhatnak meg, az idősebbek pedig okostelefonjaikkal megpróbálhatják felderíteni Antinoosz halálának körülményeit.
17.00 és 19.00 órakor Perszephoné elrablása címmel Schmidtmayer Csaba tart előadást az évszakok múlásának mitológiai történetéről, amelyet különleges fényfestési eljárás tesz még izgalmasabbá.
A rendezvényen a részvétel ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel vár a múzeum.

plakat_web