Kuny Domokos Múzeum, Vár

Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Miénk a vár!

Pünkösd hétvégéjén rendezték meg a “Miénk a vár!” elnevezésű országos hagyományőrző és kulturális várfesztivált Budapesten, a Vajdahunyadvárban. A rendezvényen bemutatkozott a Kárpát-medence várainak színe-java. Hagyományőrző haditornától a történelmi játszóházig számos izgalmas program várta az odalátogatókat.

A tatai várat a Kuny Domokos Múzeum kollégái és a “Gölbasi vitézei” tatai hagyományőrző csoport tagjai együtt képviselték a rendezvényen. A törtök kor hangulatát idéző sátrakban a látogatók egykori uralkodók aláírásait másolhatták le különleges lúdtollas-tintás írással. A 16. századi janicsár viseletbe öltözött hagyományőrzők fegyverbemutatóval egybekötött zenés felvonulást is tartottak a látogatóknak.

A rendezvénynek köszönhetően sokan ismerkedhettek meg a Kuny Domokos Múzeum és Tata érdekességeivel.