Kuny Domokos Múzeum, Vár

Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Dobroszláv Lajos mellszobra az V. Aquarell Biennálén

A tatai Esterházy kastély adott otthont az immáron 10 éves hagyománynak örvendő V. Aquarell Biennálénak, melyet a Fellner Jakab Kulturális Egyesület szervezett.

A tárlat érdekessége, hogy nemcsak Dobroszláv Lajos művei vannak egy külön teremben kiállítva, hanem a mester mellszobrának festett gipsz változata is látható.

A szobrot  Laborcz Éva szobrász művész készítette. Az eredeti bronz öntvényű alkotás az Angol Parkban látható, ami a legkedveltebb színtere volt a mester képzőművészeti munkálkodásának. A bronz ötvény viaszveszelytéses technikával készült, és a Tatai Helytörténeti Egyesület ajándékaként került a Kuny Domokos Múzeum gyűjteményébe.

A város festőjeként tisztelt művész az  50-es évek elején volt a múzeum igazgatója, és elsőkét rendszerezte a gyűjteményt.

A tárlat szeptember 12-től 29-ig látható.