Kuny Domokos Múzeum, Vár

Kedd - péntek: 10.00 - 18.00
Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Csak természetesen – immár egy éve

Hatalmas volt a készülődés november utolsó péntek délutánján a Forrás Bevásárló Közösség első születésnapja alkalmából szervezett programon a Jávorka Sándor Szakközépiskolában.

Az egy éve alakult közösség tagjai pénteken, az évforduló alkalmából termelői finomságokkal, vendégváró asztallal és születésnapi tortával is várták a szép számban érkező közönséget a megszokott piac mellett. Sok-sok finomság, gondos odafigyeléssel készített étkek sorakoztak a pultokon.

A Múzeum szakmai munkája mellett is fontosnak tartja a fenntartható, környezettudatos szemléletmódot, melyet a Közösség szervezői is szem előtt tartanak. Meghívásukra ezen a délutánon öko-játszóházzal vártuk az érdeklődőket a helyszínen. Lelkes családok, kicsik és nagyok jöttek az asztalunkhoz, ahol Tata természeti kincseihez kapcsolódó memóriajáték és óriás fakocka kirakó várt mindenkit, ezen kívül az aktuális kiállításunkhoz kacsolódóan (Környezetváltozás a Tatai-medencében) újrahasznosított alapanyagokból lehetett szép és hasznos tárgyakat alkotni: illatos gyógynövényes zsákocskákat, hűtőmágnest, vidám állatmintás dekorokat, társasjátékot, vagy akár palack lovacskákat; ezzel is bemutatva, hogy pl. a gyerekek számára rengetegféle játék megvalósítható csupán néhány kupakból és PET palackból.

Városkép