Az Éremgyűjtők Tatai Szervezetének ajándéka a múzeumnak

IMG_0001

A Kuny Domokos Múzeum nagy örömére az Éremgyűjtők Tatai Szervezete megkereste intézményünket, hogy jelentős felajánlást tegyen a 2013 januárjában Tata Város Önkormányzata fenntartásába került múzeumunk numizmatikai gyűjteménye számára.A tatai múzeum pénztörténeti gyűjteménye a megye egyik legjelentősebb érem- és érmekollekciója, mintegy 1600 leltározott darabbal rendelkezik. Fejlesztésére, bővítésére sajnos az elmúlt évtizedben pénzügyi okok miatt nem kerülhetett sor, így ez a felajánlás az utóbbi időszak (mind tételszámban, mind anyagi értékben) legjelentősebb múzeumi gyűjteménygyarapodását jelenti. A felajánlott tárgyegyüttest március 21-én a tatai Öregvár lovagtermében adta át az éremgyűjtők képviseletében Vámosi László egyesületi titkár Schmidtmayer Richárd megbízott múzeumigazgatónak. Az eseményen felszólalt Michl József, Tata Város polgárestere, aki beszédében hangsúlyozta a kezdeményezés fontosságát a múzeum és a helyi közösség számára, továbbá felajánlott egy teljes sorozatot az elmúlt évek Tatán vert sportérmeiből is.

Intézményünk ezúton is szeretne köszönetet mondani az Éremgyűjtők Tatai Szervezetének és Michl József polgármesternek a felajánlott műtárgyakért!