A tatai piarista főgimnázium története

IMG_5436a
December 4-én délután került sor az intézményünk történésze, ifj. dr. Rabár Ferenc által írt könyv, “A tatai piarista főgimnázium története (1900-1944)” bemutatójára. A könyv egyben a múzeum által útnak indított új sorozat, a Libelli Tatenses első kötete is.
A nagyszámú érdeklődőt elsőként Barsi Éva, sz Eötvös József Gimnázium igazgatója köszöntötte, majd Schmidt Mónika vezényletével a gimnázium énekkara segített az ünnepi hangulat megteremtésében. A kötetet és a szerző munkáját Michl József polgármester és Perger Gyula múzeumigazgató méltatták. Ezután Rabár Ferenc mutatta be művét, összefoglalva hosszas és alapos kutatásának eredményeit, egyúttal felcsigázva az érdeklődést a könyv iránt. Az esemény zárásaként a szerző dedikálta a kötetet mindazoknak, akik azt a helyszínen megvásárolták.
“A tatai piarista főgimnázium története (1900-1944)”-t az érdeklődők továbbra is megvásárolhatják a tatai vár pénztárában.