A Kuny Domokos Múzeum a Várak Majálisán

IMG_0395

A Kuny Domokos Múzeum idén is csatlakozott a Miénk a Vár! Országos Hagyományőrző és kulturális várfesztiválhoz. A Budapesti Városligetben a Vajdahunyad Váránál tartott három napos pünkösdi rendezvény célja a magyar várak és a hozzájuk kapcsolódó hagyományok, turisztikai lehetőségek bemutatása. Idén Tata városából a Kuny Domokos Múzeum és a Gölbasi Vitézeinek Egyesülete közösen mutatkozott be. A májusban volt tatai Pataráról sokak által már jól ismert „török sereg” látványos megjelenése és bemutatói ezúttal is sokaknak adtak felszabadult perceket. Amíg a kisebbek múzeumpedagógiai foglakozáson vettek részt, a nagyobbak eredeti török kávét kortyolgatva várták őket és ismerkedtek a régmúlt török időkkel.