MÚZEUMI TARTALOM A KEMLIB FELÜLETÉN

A Komárom-Esztergom Megyei Könyvtárosok Online folyóiratának májusi számában jelent meg Stegmayer Máté segédmuzeológus munkatársunk írása. A kitekintő rovatban publikált cikk a 2020. május 18-án, a múzeumi világnap keretében bemutatott új online adatbázist ismerteti, amely az 1869-es népszámlálás rendkívül gazdag – Tatai járás területére – vonatkozó adatait teszi elérhetővé.
A Kemlib című online szakmai folyóirat 2011 januárja óta jelenik meg a József Attila Megyei és Városi Könyvtár gondozásában. Rendszeresen hírt ad a megye könyvtárainak rendezvényeiről, helytörténeti kutatások eredményeiről és egyéb kulturális, szakmai eseményekről. Kitekintést nyújt még azokra a témákra, eseményekre is, amelyek valamilyen módon kötődnek a könyvtárakban, intézményekben dolgozó munkatársak tevékenységéhez.

Online adatbázis készült az 1869-es népszámlálás Tatai járás területére vonatkozó felvételi íveiről